portal prtal PORT

Çelik Kapı Alırken

Çelik Kapı alirken dikkat edilmesi gereken bağzı konuları bu bölümde sizlere anlatmaya çalısacağız.

Güvenli bir çelik kapı ya sahip olmak için gereken en önemli konu sabırla yapılan bır araştırmadan gecer, güven önemli bır unsurdur. Çelik Kapınızı alacağınız firmanın mutlaka yerini görün ve çelik kapılar hakkında tecrübeli bır firma olduğundan emin olun.

Güvenli bır Çelik Kapı için kapının imalatı,çelik kapının sac kalınlığı,çelik kapının kilidi, çelik kapının montajı en önemlı noktalardır.

Çelik kapı imalatı; yerinde ölçü alınarak duvar ile kapı boşluğu iyi hesaplanarak kaliteli uzman bır ekip tarafından yapılmalıdır. Çelik kapı kasası ile, çelik kapı kanadı arasındakı bosluklar ıyı hesaplanarak bosluk bırakılmadan yapılmalıdır. Çelik kapı kanat içi yalıtım amaclı doldurulmalı strafor veya tasyunu ıle ızolasyon sağlamalıdır. çelik kapı kanat içerisinde mutlaka destek sacı komple kullanılmalıdır ve profilllerle desteklenmelidir.

Çelik kapı sac kalınlığı; imalatta kullanılan sac kalınlığı 0,80 ile 2.00mm arasında değişiklik gostermektedır. Çelik kapı sac kalınlığı artıkkca bükümü zorlaşmakta, kullanım alanı daralmakta ve maliyeti artmakdadır. Ancak unutmamalıkı ne kadar çelik kapı sac kalınlığı artarsa o kadar dayanaklılık artacaktır. 

Çelik Kapı kilidi; çelik kapıların en önemlı noktası kilitlerlerdir bu yuzden kilit seçimi buyuk önem arzetmektedir. Mutkala üretilen çelik kapının kilidi bildiğiniz ve güvendiğiniz bir ürün olmalıdır. Çelik kapi kilitleri mutalaka çelik tas ve çelik zırh ile ve çelik kapı kanat içinden sac kullanılarak desteklenmelidir.

Çelik kapının montajı; unutmayınkı çelik kapı montajı çelik kapının imalatı kadar önemli bir konudur. Yerinde ve ölçüsünde imal edilen kapılar hem montaj kolaylığı sağlar hem de guvenliğinizi bir okadar arttırır. Çelik kapı montajını mutlaka çelik kapınızı aldığınız firmaya yaptırmanız önemlidir. İleride oluşabılecek sorunlar karsında tek bır muhatabınız olacak ve size daha cabuk hizmet verecektir. İmalat hatası yada montaj hatası bahanesi ile sizi oyalama ihtimali kalmayacaktır.   

  

 

Bu kategoride ürün bulunamadı.

 


Çelik kapı I Villa kapıları I Apartman & Bina kapıları I Yangın kapıları I İç oda kapısı


  • edho
  • twet
  • face
  • inst
  • youtube
  • pin